Skip to main content
  • Usługa PayByNet

Usługa PayByNet

Usługa działa w modelu "płatności linkiem" (pay-by-link). Klient  płacąc za towary lub usługi w Internecie, wybiera płatność przez swój  bank i zostaje przekierowany do systemu bankowości elektronicznej. Po  zalogowaniu widoczny jest wypełniony przelew, który wystarczy tylko  zaakceptować, aby sfinalizować     transakcję. Po zaakceptowaniu przelewu przez Klienta, sprzedawca od  razu otrzymuje potwierdzenie i może zrealizować zamówienie.

Współpraca  Banków Spółdzielczych z Grupy BPS z Krajową Izbą Rozliczeniową zapewnia  Klientom stabilność i pewność transakcji realizowanych za pomocą  Paybynet, a także dostęp do pozostałych największych platform płatności.

Dzięki  temu Klienci mają do swojej dyspozycji możliwość płacenia w tysiącach  sklepów internetowych. Platforma organizacyjno-techniczna Paybynet  została uznana przez Narodowy Bank Polski za system rozliczeniowy, co  gwarantuje bezpieczeństwo tej formy płatności. KIR zapewnia też  przejrzystość rozliczeń,     ponieważ przelewy wykonywane są bezpośrednio z rachunku bankowego  Klienta na rachunek bankowy sklepu lub urzędu, a także dostęp do pozostałych największych platform płatności:

  • Przelewy24,
  • Transferuj.pl,
  • eService Online,
  • IAI Płatności,
  • Dotpay.pl.

Środki pieniężne od kupującego do sprzedawcy trafiają wprost na rachunek bankowy sklepu lub urzędu, w pełnej wysokości
i w schemacie:     "jedna płatność – jeden przelew". Jeżeli Klient ma do zapłacenia prowizję za transakcję (takie prowizje pobierają urzędy za zamawiane usługi), to kwota prowizji jest czytelnie wyodrębniona.

Operatorem usługi płatności online Paybynet jest Krajowa Izba  Rozliczeniowa, dzięki której rocznie realizowanych jest 1,6 miliarda  przelewów międzybankowych. Dodatkowo do wymiany danych dochodzi z  wykorzystaniem     podpisu elektronicznego oraz protokołu SSL, dającym pełne  bezpieczeństwo realizowanych płatności.

Więcej informacji na temat usługi oraz wykaz sklepów, w których można dokonać płatności na stronie www.paybynet.pl

Jak korzystać z "PayByNet"?

- w chwili dokonania zakupów w sklepie internetowym, który akceptuje płatności w systemie "PayByNet", przy wyborze rodzaju płatności, należy wybrać "PayByNet", a po wyświetleniu strony serwisu - kliknąć logo banku zrzeszającego BPS S.A. a następnie wybrać  Bank Spółdzielczy w Warcie.

- automatycznie następuje przekierowanie na stronę logowania do systemu bankowości elektronicznej.

-  następnie, w drugim kroku wybieramy rachunek z którego chcemy zapłacić. Krok nie zostanie wyświetlony jeśli posiadamy tylko jeden rachunek który możemy obciążyć,

po wybraniu rachunku podpowiada nam się wypełniony formularz płatności, należy go sprawdzić czy jest zgodny z prawdą.

- następnie przechodzimy za pomocą klawisza dalej do autoryzacji przelewu, postępujemy jak w tradycyjnym przelewie.

Znajdziesz nas też tutaj