Home Aktualności usługa PayByNet

Usługa PayByNet


Usługa działa w modelu "płatności linkiem" (pay-by-link). Klient płacąc za towary lub usługi w Internecie, wybiera płatność przez swój bank i zostaje przekierowany do systemu bankowości elektronicznej. Po zalogowaniu widoczny jest wypełniony przelew, który wystarczy tylko zaakceptować, aby sfinalizować transakcję. Po zaakceptowaniu przelewu przez Klienta, sprzedawca od razu otrzymuje potwierdzenie i może zrealizować zamówienie.

Współpraca Banków Spółdzielczych z Grupy BPS z Krajową Izbą Rozliczeniową zapewnia Klientom stabilność i pewność transakcji realizowanych za pomocą Paybynet, a także dostęp do pozostałych największych platform płatności.

Dzięki temu Klienci mają do swojej dyspozycji możliwość płacenia w tysiącach sklepów internetowych. Platforma organizacyjno-techniczna Paybynet została uznana przez Narodowy Bank Polski za system rozliczeniowy, co gwarantuje bezpieczeństwo tej formy płatności. KIR zapewnia też przejrzystość rozliczeń, ponieważ przelewy wykonywane są bezpośrednio z rachunku bankowego Klienta na rachunek bankowy sklepu lub urzędu, a także dostęp do pozostałych największych platform płatności:

  • Przelewy24,
  • Transferuj.pl,
  • eService Online,
  • IAI Płatności,
  • Dotpay.pl.

Środki pieniężne od kupującego do sprzedawcy trafiają wprost na rachunek bankowy sklepu lub urzędu, w pełnej wysokości
i w schemacie: "jedna płatność – jeden przelew". Jeżeli Klient ma do zapłacenia prowizję za transakcję (takie prowizje pobierają urzędy za zamawiane usługi), to kwota prowizji jest czytelnie wyodrębniona.

Operatorem usługi płatności online Paybynet jest Krajowa Izba Rozliczeniowa, dzięki której rocznie realizowanych jest 1,6 miliarda przelewów międzybankowych. Dodatkowo do wymiany danych dochodzi z wykorzystaniem podpisu elektronicznego oraz protokołu SSL, dającym pełne bezpieczeństwo realizowanych płatności.

Więcej informacji na temat usługi oraz wykaz sklepów, w których można dokonać płatności na stronie www.paybynet.pl

Jak korzystać z "PayByNet"?

- w chwili dokonania zakupów w sklepie internetowym, który akceptuje płatności w systemie "PayByNet", przy wyborze rodzaju płatności, należy wybrać "PayByNet", a po wyświetleniu strony serwisu - kliknąć logo banku zrzeszającego BPS S.A. a następnie wybrać  Bank Spółdzielczy w Warcie.

- automatycznie następuje przekierowanie na stronę logowania do systemu bankowości elektronicznej.

-  następnie, w drugim kroku wybieramy rachunek z którego chcemy zapłacić. Krok nie zostanie wyświetlony jeśli posiadamy tylko jeden rachunek który możemy obciążyć,

po wybraniu rachunku podpowiada nam się wypełniony formularz płatności, należy go sprawdzić czy jest zgodny z prawdą.

- następnie przechodzimy za pomocą klawisza dalej do autoryzacji przelewu, postępujemy jak w tradycyjnym przelewie.